Kis találkozó a vallásokkal
Vallásilag (is) pluralisztikus világunkban anakronizmus lenne, ha hívő keresztények a világ mai fontos, élő vallásairól a sajátjukon kívül semmit sem tudnának.
Tovább...Vallásilag (is) pluralisztikus világunkban anakronizmus lenne, ha hívő keresztények a világ mai fontos, élő vallásairól a sajátjukon kívül semmit sem tudnának. Az e téren fönnálló hiányosságokat kívánja pótolni a szerző, aki a vallástudomány pártatlan álláspontjáról megközelítve próbálja hívő keresztényekkel/ keresztyénekkel ismertetni az egyes világvallásokat, párhuzamot vonva köztük és a sajátjuk között. Meggyőződése szerint az e téren való alaposabb tájékozottság nemcsak a más vallásokkal szembeni két leggyakoribb hamis hozzáállástól, az ördög művévé való leértékeléstől és az egymással való kritikátlan, eklektikus elegyítéstől óv meg bennünket, de segít a sajátunk jobb, sokoldalúbb és mélyebb megértésében is. Ezen elméleti érvek mellett nem jelentéktelen az a gyakorlati sem, hogy a közelebbi megismerés segít leépíteni a másiktól való idegenkedés érzését, amely könnyen fokozódik félelemmé, védekezéssé, végül pedig támadássá ...
Korábbi műveiben a kereszténység más vallásokhoz való viszonyát feszegető szerző jelen kötetében a vallástudomány pártatlan álláspontjáról megközelítve próbálja hívő keresztényekkel megismertetni a nagy világvallásokat. Így a kereszténységről szóló főfejezet után bemutatja a zsidó vallás, az iszlám, a hinduizmus és a buddhizmus történetét, tanításait, ágazatait és legfontosabb sajátosságait. A lényegre törő írás a tájékozottság és nyitottság előmozdításával megóv a más vallásokkal szembeni két leggyakoribb hamis hozzáállástól, az ördög művévé való leértékeléstől és az egymással való kritikátlan, eklektikus elegyítéstől áll a fülszöveg megfogalmazásában. A kiadvány nem tartalmaz jegyzeteket, mutatókat, de egy-egy vallás legfontosabb jellemzőinek megismerésére jól használható.